انواع بازاریابی محتوا

انواع بازاریابی محتوا


16 نوع از انواع بازاریابی محتوا برای رشد کسب و کار ها

بازاریابی محتوا راهی است که در آن باید با تولید سرنخ پیش رفت. و اگر واقعاً می‌خواهید از رقبا پیشی بگیرید، آموزش بازاریابی محتوا و بررسی انواع بازاریابی محتوا یی که ما در این مقاله بررسی می‌کنیم، حیاتی است.بازاریابی محتوا یک استراتژی است که حول محور ساختن محتوا برای برند شما با استفاده از اینترنت به عنوان یک پلتفرم می چرخد.این استراتژی، طبق تحقیقات اخیر CMI، در افزایش تعامل برای 72 درصد از بازاریابان کارآمد بوده است و به عنوان یک تلاش بلندمدت شناخته شده است که می تواند برای سال های آینده نتایجی بسیار موفق را برای کسب و کار شما به ارمغان بیاورد.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا توسعه و توزیع – معمولاً از طریق وب – محتوای مرتبط و مفید برای مخاطبان شما است.این محتوا می تواند پست های وبلاگ، خبرنامه ها، پست های رسانه های اجتماعی و موارد دیگر باشد. درک این فرمت های محتوا به بهبود تصمیم گیری بلندمدت شما برای برندتان کمک می کند.

روش های بازاریابی محتوا

هدف از این محتوا این است که:

  • تخصص برند خود را منتقل کنید.
  • نشان دهید که شرکت شما برای مشتریان خود ارزش قائل است.

تعداد دفعاتی که پست می‌کنید به اندازه کیفیت محتوایی که تولید می‌کنید مهم است، زیرا به ایجاد رابطه طولانی‌مدت با مشتریان احتمالی و مشتریان کمک می‌کند.

اهمیت استفاده از انواع بازاریابی محتوا در استراتژی

استفاده از بسیاری از انواع بازاریابی محتوا در استراتژی شما دقیقاً الزامی نیست. اما دیدن همیشه یک نوع محتوا می تواند خسته کننده باشد. هرچه برند شما بیشتر روی تنوع بخشیدن به محتوا سرمایه گذاری کند بهتر است.

16 نوع اساسی از انواع بازاریابی محتوا

1.پست های وبلاگ

پست های وبلاگ سنگ بنای انواع بازاریابی محتوا هستند. وبلاگ ها آگاهی از برند را ایجاد می کنند و تعامل با مشتریان شما را افزایش می دهند.وقتی به نحوه کار وبلاگ‌ها نگاه می‌کنیم این واضح است: آنها پلتفرمی را ارائه می‌دهند که آنقدر همه کاره است که می‌توان از آن برای انتشار انواع محتوا به سریع‌ترین و آسان‌ترین راه ممکن استفاده کرد.ابزارهایی مانند وردپرس (به صورت رایگان!) می توانند به شما در ایجاد وبلاگ در چند دقیقه کمک کنند.

2.اینفوگرافیک

بسیاری از ایده‌های پیچیده که ممکن است برند شما بخواهد به مشتریان خود ارائه دهد، توضیح آن‌ها تنها با استفاده از یک پست وبلاگ بسیار سخت است. اینفوگرافیک ها یکی دیگر از انواع بازاریابی محتوا و روش های بصری برای ارائه ایده ها هستند. معمولاً به جای محتوای طولانی که بیشتر در پست‌های وبلاگ می‌بینید، نقاط و اعداد را در اولویت قرار می‌دهند.

3.تولید ویدئو

چه کسی دوست ندارد ویدیوهای سریع با موضوعات جالب را تماشا کند؟ با ظهور عصر یوتیوب، در چند سال گذشته محتوای تولید شده بیشتر و بیشتر به سمت ویدیوها هدایت شده است. هرچند تولید ویدیوها سخت است، اما بهترین نتایج را ایجاد می کنند.

4. کتاب های الکترونیکی

کتاب‌های الکترونیکی با موضوعات محبوب می‌توانند علاقه زیادی به محصولات و خدمات شرکت شما ایجاد کنند و به همین دلیل است که باید روی این نوع محتوا در کنار انواع بازاریابی محتوا سرمایه‌گذاری کنید.علاوه بر آن، برای دانلود کتاب الکترونیکی، مشتریان باید اطلاعاتی در مورد خودشان، مانند آدرس ایمیل و نام، به شرکت شما ارائه دهند.با این اطلاعات، شما می تواند تعامل بهتر و بیشتری با آن ها داشته باشید.

5.  نظرات مشتریان

ارائه صدای مشتریان نیز یک راه عالی برای تولید محتوا برای برند شما است. این روشی ارزان برای افزایش حجم محتوا است.مشاوره با مشتریان خود تمام چیزی است که برای آماده سازی این شکل از محتوا لازم است.

مراحل بازاریابی محتوا

6.اینفلوئنسر مارکتینگ

یکی دیگر از انواع بازاریابی محتوا، استفاده از اینفلوئنسرها است که می تواند برای برندها کار بزرگی باشد.ایجاد محتوا با مشارکت اینفلوئنسرهایی که به برند شما مربوط می شوند، راهی عالی برای اطمینان از تبدیل سرنخ های شما است.

7.راهنما ها و روش ها

راهنما ها و روش ها، راه های موفقی برای افزایش حضور شما در اینترنت و همچنین تعامل برند شما هستند.راهنماها پست های سریعی هستند که در مورد موضوعات خاص، دانش کسب و کار شما را با مشتریان به اشتراک می گذارد.

8.میم ها (memes)

دلیلی وجود ندارد که نتوانید با استراتژی بازاریابی محتوای خود، مخاطبینتان را سرگرم نکنید و باعث خنده آنها نشوید.میم‌ها (Memes)  یکی از انواع بازاریابی محتوا هستند، که معمولا به صورت تصویر، گیف یا ویدیو، با اضافه شدن متنی کوتاه، بار طنز به خود می‌گیرند.چنین روش اشتراک‌گذاری برای ارائه ایده‌ها، مزیت دیگری نیز دارد که به طور بالقوه ویروسی می‌شود.

9.ارائه ابزار و منابع رایگان

چه کسی دوست ندارد چیزی را به صورت رایگان دریافت کند؟ ارائه ابزارها و منابع رایگان به مخاطبان راهی عالی برای تبدیل بازدیدکنندگان سایت به طرفداران است.به عنوان مثال، اگر یک تجارت بازاریابی دارید، ممکن است الگوهای رایگانی را ارائه دهید که خوانندگان شما می توانند از آنها برای ایجاد محتوای خود استفاده کنند.

10.مسابقه ها

مقاومت در برابر یک مسابقه خوب واقعا سخت است.اما مسابقه ها مزایایی هم برای شرکت‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنند نیز دارند. آنها نه تنها راهی عالی برای درگیر کردن مخاطبان شما به شیوه ای سرگرم کننده و تعاملی ایجاد می کنند، بلکه فرصتی برای جمع آوری اطلاعات ارزشمند مانند: علایق و ترجیحات مشتریان و همچنین جمعیت شناسی آنها نیز ارائه می دهند.

11. نظرسنجی

به دنبال بازخوردی هستید که کمی مستقیم تر باشد؟ هرگز قدرت نظرسنجی ساده را دست کم نگیرید. بسیاری از مشتریان از ارائه نظرات خود به صورت رایگان خوشحال هستند، بنابراین حتما به عنوان قسمتی از انواع بازاریابی محتوا ، این کار را انجام دهید.

بازاریابی محتوا content marketing

12. وایت پیپر ها

وایت پییر ها هم یکی از انواع بازاریابی محتوا هستند که اطلاعات بیشتری نسبت به یک مقاله معمولی دارند، اما نه به اندازه یک کتاب الکترونیکی.اگر مخاطبان شما به دنبال تحقیقات مبتنی بر واقعیت برای حمایت از ادعاهای شما هستند، پس وایت پیپر جایی است که آنها انتظار دارند آن را پیدا کنند.

13.رویدادهای تعاملی و محتوا

اگر یک راه مطمئن برای ایجاد اعتماد مشتری وجود داشته باشد، این راه تعامل مستقیم با آنهاست. شاید به صورت روزانه امکان پذیر نباشد، اما به عنوان مثال، وبینارها راهی عالی برای تعامل مستقیم با مخاطبان هستند. با استفاده از برنامه های پخش زنده برنامه ریزی شده، شرکت شما می تواند از فرصتی برای آموزش بینندگان و همچنین پاسخگویی به سوالات آنها در زمان واقعی برخوردار باشد.

14.رسانه های اجتماعی

چرا منتظر بمانید تا مشتریانتان به سراغ شما بیایند در حالی که می توانید به سراغ آنها بروید؟ این روزها، برای یافتن کسی، تقریباً لازم نیست خیلی بیشتر از رسانه های اجتماعی جستجو کنید.بنابراین، جای تعجب نیست که انواع مختلفی از ابزارهای بازاریابی محتوا به طور خاص برای جذب مخاطب در پلتفرم های رسانه های اجتماعی ایجاد شده اند.

پلتفرم های رسانه های اجتماعی به عنوان قسمتی از انواع بازاریابی محتوا، مکانی عالی برای تولید سرنخ های جدید هستند. انجام تبلیغات هدفمند در پلتفرم های مختلف می تواند راهی مفید برای نشان دادن برند شما در مقابل بینندگانی باشد که به احتمال زیاد به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند هستند.

15.خبرنامه ها و لیست های ایمیل

جلب توجه مخاطبان بسیار عالی است، اما مدیریت درازمدت نگه داشتن آن‌ها می تواند واقعاً یک چالش واقعی به نظر برسد. خبرنامه ها و لیست های ایمیل به عنوان بخشی از انواع بازاریابی محتوا می توانند به شما کمک کنند تا نام شرکت شما به طور مرتب در معرض دید مشتریان شما قرار گیرد.

حتی اگر مشترکین شما همیشه همه ایمیل‌ها را باز نمی‌کنند، یک نگاه به نام شرکت شما در ستون فرستنده می‌تواند کافی باشد تا به آنها یادآوری کند که اگر زمانی به شما نیاز داشته باشند، همیشه در آنجا هستید.با این اوصاف، جذب هرچه بیشتر مشترکین برای باز کردن محتوای ایمیل شما مطلوب تر است! بخش بزرگی از دستیابی به چنین موفقیتی به این بستگی دارد که مطمئن شوید محتوای شما سرگرم کننده، مرتبط و آموزنده است.

مهمترین دلیل ما برای بازاریابی محتوایی چیست

16. پادکست

پادکست‌ هم به نوعی محتوا است که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده‌ است. بسیاری از کسب‌وکارها امروزه پادکست را به عنوان یکی از کانال‌های بازاریابی محتوایی خود در نظر گرفته‌اند.

جمع بندی

با ایده های خوب بازاریابی محتوا نسبت به تبلیغات سنتی، می توانید در کسب و کارتان هزینه زیادی صرفه جویی کنید. از تکنیک هایی مانند سئو استفاده کنید تا مطمئن شود محتوای شما به طور ارگانیک به دست مخاطبان می رسد. اگرچه ایجاد انواع بازاریابی محتوا می تواند زمان‌بر باشد. و یک برنامه بلند مدت است. از اعداد اولیه خود خجالت نکشید زیرا در طول زمان رشد می کند. روی آموزش بازاریابی محتوا و تولید بهتر انواع محتوا تمرکز کنید نتیجه حاصل می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *